e-PŁATNOŚCI    
Strona główna Dodaj do Ulubionych Napisz do autora
 
   
Polecane serwisy Forum Archiwum  
 
 
Sklepy internetowe Aukcje internetowe FAQ, czyli odpowiedzi na bardzo ważne pytania eBay Bezpieczeństwo Wirtualne płatności Karty wirtualne
 
   
Archium - Sposób na PayPal  
 

Przedstawiam opis "lewej" rejestracji w PayPal i sposób w jaki serwis dokonuje weryfikacji użytkowników.
Proszę to potraktować jako ciekawostkę i nie rejestrować się w podany sposób.

Mimo, że na liście obsługiwanych krajów nie ma Polski, nie powinniśmy się poddawać. Wystarczy, że przyznamy się np. do niemieckich korzeni :-) Na szczęście tylko na chwilę. Ja, jako świeżo upieczony Fin, dokończyłem rejestrację i stałem się użytkownikiem PayPal'a. W polach dotyczących naszego adresu możemy wpisać polski adres i wybrać "Poland".
To dopiero początek formalności - PayPal sprawdzi teraz naszą wiarygodność. Na podany w trakcie rejestracji email został wysłany list ze specjalnym numerem. Klikamy na link w otrzymanym liście. Kod możemy wprowadzić również za stronie PayPal'a ("Confirm email"). Jeżeli wszystko zrobiliśmy poprawnie otrzymamy informację o potwierdzeniu adresu email.
Kolejnym krokiem jest zarejestrowanie karty płatniczej, którą będziemy dokonywali płatności. Po podaniu numeru i innych wymaganych danych, PayPal obciąży kartę kwotą w wysokości 1,95 USD. Po poprawnym zarejestrowaniu otrzymamy ją z powrotem. Aby potwierdzić numer karty musimy podać czterocyfrowy kod związany z tą transakcją.
Gdzie go znaleźć ? Na wyciągu transakcji na naszym koncie. Po kilku dniach od transakcji należy sprawdzić rachunek bankowy. W zależności od banku można to zrobić przez internet, dzwoniąc lub osobiście odwiedzając bank.

Na wyciągu transakcji na naszym rachunku widnieje informacja, której szukamy.
W przypadku konta w Inteligo wygląda to mniej więcej tak:
Transakcje na koncie Inteligo
Przykładowa transakcja: 21 lutego 2002 roku została zaksięgowana operacja z dnia 19 lutego 2002 roku. PayPal obciążył kartę kwotą 1,95 USD (8,26 PLN w przeliczeniu na złotówki). Czterocyfrowy kod, którego wymaga od nas serwis, został zaznaczony na czerwono.

Logujemy się na konto w PayPal'u. Wybieramy opcję zarządzania kartami płatniczymi i potwierdzamy naszą kartę. Jeżeli podamy właściwy kod otrzymamy informację o poprawnej weryfikacji. Od tego momentu jesteśmy pełnoprawnymi użytkownikami serwisu. Czas zacząć wydawać pieniądze :-))).

PayPal'a nie łatwo oszukać. Po pewnym czasie od rejestracji możemy otrzymać informację o częściowej blokadzie konta. Od tego momentu nie ma możliwości wysyłania pieniędzy. Konto jest praktycznie bezużyteczne. Z informacją o blokadzie przychodzi prośba o przefaxowanie wyciągu transakcji naszą kartą oraz... dowodu tożsamości. Niestety polski dowód osobisty i paszport nie zostaną zaakceptowane. Z informacji, które otrzymuje od interanutów wynika, że konta blokowane są obecnie zaraz po rejestracji.

Jednym ze sposobów obejścia zabezpieczeń PayPal'a jest korzystanie z karty płatniczej wydanej w kraju obsługiwanym przez serwis. Od października 2002 roku Polacy mogą legalnie otwierać konta bankowe m.in. w krajach Wspólnoty. Niestety procedura otwarcia takiego konta bywa uciążliwa, a koszty prowadzenia mogą być znaczne. W większości przypadków, aby otworzyć konto, trzeba stawić się osobiście w placówce banku.

Do góry          

Autor e-Płatności nie ponosi odpowiedzialności za skutki działań podjętych w oparciu o informacje zamieszczone w serwisie.
Wszelkie symbole i znaki towarowe należą do ich prawnych właścicieli. Zostały zamieszczone w serwisie wyłącznie w celach informacyjnych.